Bestyrelse & udvalg

Kredsbestyrelse og repræsentantskab i Østjysk Tandlægeforening, Tandlægeforeningens 5. kreds 2015/ 2016


 

Stine Brems-Mørcholdt

Formand for Østjysk Tandlægeforening

 

Signe J. Rasmussen

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 1 tandlaege per ilsoee

Per Ilsøe

 

Jesper Søgaard Andersen

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 

Lotte Fogde

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 1 tandlaege vibeke kjaer-olesen  Vibeke Kjær Olesen
Mette Kaeraa 

 Mette Kæraa

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 1 tandlaege tina el-dabagh

Tina El- Dabagh

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 1 tandlaege rikke freitag

Rikke Freitag

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 

Simon Skou

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

  Pernille Tøttrup
 

David Mørck

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

  1 tandlaege thomas guldborg

 Thomas Guldborg

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

  Mads Bojer
 1 tandlaege palle skjoedt

Palle Skjødt

Medlem af repræsentantskabet for Østjysk Tandlægeforening

 

Suppleanter til repræsentantskabet i ØTF. TF's 5. kreds 2015 - 16

Vibeke Kjær Elkjær
Pernille Tøttrup
Mads Bojer
Anne Hagh
Tina Wilson
Per Ilsøe
Kresten Mikkelstrup
Morten G. Laursen
 

 

Kredsbestyrelsens Konstituering. TF's 5. kreds 2015 - 16

Formand Stine Mørchhold
Næstformand Signe J. Rasmussen
Kasserer
Tina El-Dabagh
Forretningsudvalg (og tegningsberettigede)
Thomas Guldborg, Signe J. Rasmussen, Tina El-Dabagh
Kollegial rådgivning Per Ilsøe, Tina El-Dabagh
Mødearrangør Rikke Freitag
Kredskursusudvalg

Signe J. Rasmussen, Tina Wilson, Mette Kæraa, Vibeke Kjær Olesen, Pernille Tøttrup, Mads Bojer

Vagtudvalg

Flemming Pedersen (leder), Per Ilsøe, Thomas Guldborg

Webredaktion/medlemsinfo

Signe J. Rasmussen, Simon Skou, Mads Bojer

Lokalt uddannelsesudvalg

Stine Brems-Mørcholdt

Ungdomsudvalg

Pernille Tøttrup, Simon Skou, Anne Hagh, David Mørck, Rikke Freitag, Signe J. Rasmussen

Samarbejdsudvalg, Region Midt

Thomas Guldborg, Stine Brems-Mørcholdt (+ Lars Rasch 9. kreds)

OF-koordinator   Pernille Tøttrup
HB, kontakt
Palle Skjødt 5. kreds
PATU Signe J. Rasmussen ( 1. suppleant David Mørck)
EUU Vibeke K. Elkjær
KEU, Region Midt
Mette Kæraa (suppl. = Vibeke Elkjær) + Jesper Søgaard Andersen (suppleant vacant)
KFU Tina El-Dabagh (samt Signe J. Rasmussen for PATU)
SUU

Stine Brems-Mørcholdt

HB

Palle Skjødt

Klagesagsvisitator

Kresten Mikkelstrup, Mette Weinrich

Regions TandlægeNævn

Per Ilsøe (5.), Hanne Bach (5.), Niels Præst (9.)

Studenterrepræsentant Lone Birch Olsen 5. sem.,  suppl. Line Vang Madsen 3. sem.
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gem

Gem

Gem

Gem

Søge felt

Kommende arrangementer

Ingen begivenheder

Kreds Kalenderen

December 2017
M T O T F L S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31